کلیپ های آموزشی رایگان

 

پاسخ به سوالات آزمون عملی گرافیک رایانه ایی وزارت ارشاد  – سوال – یک تصویر بازکرده، عنوان « حضرت علی(ع) » را با اندازه‌ی قلم ۳۰ پوینت و رنگ قرمز روی تصویر تایپ کنید، به متن سایه‌ای بیرونی به رنگ آبی با فرم Ring داده و لایه‌ها را با یکدیگر ادغام کرده، سپس فایل خود را با استفاده از فیلتر مناسب برجسته و برآمده کنید. فایل را با نام Text در پوشه‌ای با نام و فامیل خود روی میزکار با فرمت Tiff ذخیره نمایید.

پاسخ به سوالات آزمون عملی گرافیک رایانه ایی وزارت ارشاد  – سوال – یک تصویر باز کرده و قسمتی از آن را در یک فایل جدید کپی کنیدبه تصویر کپی شده بُعد داده و با استفاده از گزینه مناسب گوشه­ ی سمت چپ و پایین تصویر را بپیچانیدبا استفاده از سطل رنگ یک رنگ به دلخواه روی پس­زمینه ایجاد کنیدسپس با استفاده از فیلتر مناسب تصویر را به شکل کروی یا محدب نمایش دهید، لایه­های خود را با یکدیگر ادغام کردهو فایل خود را با نام Layer در پوشه­ای با نام و فامیل خود روی میزکار با فرمت Tiff ذخیره کنید.

پاسخ به سوالات آزمون عملی گرافیک رایانه ایی وزارت ارشاد  – سوال – یک تصویر به دلخواه باز کرده ، یک شکل از نوع Custom Shape بر روی تصویر کشیده به طوریکه درون شکل به رنگ سبز باشد و شکل دارای یک Style از نوع Puzzle باشد، به شکل سایه‌ای بیرونی با مسافت ۱۴۰ پیکسل، با شفافیت ۶۰ درصد و به رنگ قرمز دهید، فرم سایه از نوع Ring بوده و دارای Noise باشد، فایل خود را با نام Shape بر روی میزکار به صورت عکس ذخیره نمایید.

یک تصویر باز کرده و با استفاده از گزینه­ ی مناسب روشنایی تصویر خود را بیشتر کنید و کنتراست آن را کمتر کنید،تصویر را معکوس کرده، یک شکل با استفاده از ابزار Custom Shape به رنگ سبز با سبک Puzzle روی تصویر درج کرده، یک سایه‌ی بیرونی به رنگ مشکی با مسافت ۱۷۵ پیکسل ایجاد و فایل را در پوشه‌ای با نام و فامیل خود روی میزکار به صورت عکس ذخیره نمایید.

یک فایل جدید باز کرده ابتدا صفحه را با الگو از نوع Rock Pattern پر کرده ( استفاده از Fill ) سپس یک طیف به دلخواه روی آن ایجاد کنید به طوریکه پس زمینه از بین نرود سپس یک شکل با Style دلخواه روی تصویر ایجاد نمایید.

تصویری را باز کرده با استفاده از ابزار مناسب قسمتی از تصویر را انتخاب نموده در لایه‌ای جدید آن را کپی و به آن بُعد دهید، یک فیلتر از نوع Art stroke روی آن اعمال نمایید ، روی تصویر یک طیف از نوع Radial با شفافیت ۴۵%  درج کنید (طیف روی لایه نباشد) ، فایل را با نام Pic در پوشه‌ای با نام و  فامیل خود روی میزکار با فرمت Tiff ذخیره نمایید.

یک تصویر بازکرده، با استفاده از ابزار کمند مغناطیسی، که دقت انتخاب ابزار ۱۵۰ پیکسل، حساسیت آن ۶۰ درصد و سرعت نقطه‌گذاری ۷۰، قسمتی از تصویر را انتخاب کنید، با دستور مناسب رنگ‌های قسمت انتخاب شده را با یک طیف جایگزین کرده و تصویر خود را معکوس کنید. فایل خود را با نام Picture در پوشه‌ای با نام و فامیل خود روی میزکار به صورت عکس ذخیره نمایید.

 

 صفحه بعد   ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰        صفحهقبل