موسسه فرهنگی هنری فرهنگ سازان معاصر

موسسه فرهنگی هنری فرهنگ سازان معاصر به منظور رشد و توسعه فرهنگ و هنر و ارتقاء شاخص‌های فرهنگی هنری در سطح جامعه همچنین تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص در این حوزه از طریق ایجاد زمینه‌ جهت ورود جوانان به عرصه فرهنگ و هنر به خصوص رسانه برتر (سینما و تلویزیون) در سال ۱۳۸۷ توسط جمعی از هنرمندان و هنردوستان تاسیس و مجوز فعالیت خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شماره ثبت ۱۴۳ دریافت نمود.

از ویژگی‌های شاخص این موسسه فرهنگی  هنری پشتوانه و سرمایه نیروی انسانی کارآمد و متخصص به همراه تجهیزات و فضایی است که در این مجتمع فرهنگی- هنری گرد آمده است.
فرهنگ سازان معاصر از جمله موسسات فرهنگی هنری با درجه و رتبه (الف) می‌باشد که توسط انجمن صنفی موسسات فرهنگی هنری به دلیل بالا بودن سطح شاخص‌های مورد ارزیابی‌، برتر شناخته شده است.

این موسسه با توجه به نیاز جامعه امروزی دوره های آموزش حضوری و غیر حضوری را با ارائه مدرک معتبر در رشته های متنوع برگزار می نماید و علاوه بر برگزاری دروه های آموزشی در بخش فروشگاه محصولات فرهنگی و هنری را با بهترین کیفیت و قیمت عرضه می نماید.

برای دانلود دفترچه موسسه فرهنگی هنری فرهنگ سازان معاصر کلیک کنید .

موسسه فرهنگی هنری فرهنگ سازان معاصر

عناوین فعالیت ها

ارائه خدمات پیمان مدیریت جهت اجرای پروژه‌های فرهنگی و هنری، مشاوره و هدایت طرح‌های فرهنگی
♦برگزاری نمایشگاه، همایش و سمینار‌های فرهنگی و هنری
♦برگزاری جنگ، جشن و اجرای برنامه های شاد و متنوع
♦ارائه خدمات گردشگری
♦پژوهش و مطالعه و تحقیق، چاپ و نشر کتاب و…
♦انتشار هفته نامه دیباگران
♦نمایندگی روزنامه نصف جهان
♦تشکیل انواع بانک‌های اطلاعاتی
♦طراحی سایت و تولید انواع نرم افزارهای کامپیوتری و اپلیکیشن
♦برگزاری دوره های آموزشی ویژه برای متقاضیان بازار کار و فرهنگیان
♦آموزشگاه سینمایی
♦آموزشگاه هنرهای نمایشی
♦آموزشگاه موسیقی و استودیو ضبط صدا
♦آموزش زبان انگلیسی تخصصی ( با استفاده از مدرسان خارجی و مکالمه با توریست )
♦هنرستان و مرکز مهارت آموزی رشته های کار و دانش
♦مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی شکیبا

موسسه فرهنگی هنری فرهنگ سازان معاصر

فضا و امکانات موسسه فرهنگی  هنری

فرهنگ سازان معاصر در یک ساختمان با ۴ واحد مجزا و زیربنایی بیش از ۴۰۰ متر کلیه بخش‌های موسسه از قبیل دفتر مرکزی، سالن جلسات و پخش فیلم و فضاهای مختلف جهت برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی و… (در حوزه نظری و عملی‌) کتابخانه و لابراتوار فیلم و عکس و… را در خود جای داده است. از ویژگی‌های منحصر به فرد این مجموعه می‌توان به طراحی ساختمان آن اشاره نمود که کاملاً کاربردی و جهت امور فرهنگی و هنری در نظر گرفته شده است.

در خصوص امکانات، فارغ از تجهیزات دفتری،‌ در بخش تولید فیلم کلیه امکانات تهیه شده در زمینه فیلم سازی نظیر دوربین‌های پیشرفته، نور، صدا، باکس مونتاژ و… در سطح حرفه‌ای ایجاد شده است و این امکان را برای تولید کنندگان فراهم آورده که بتوانند، بدون دغدغه محصولات تولید شده را در سطح استاندارد‌های پخش تلویزیون و… عرضه نمایند.

در بخش آموزش نیز هنرجویان می‌توانند از سایت کامپیوتر، دوربین‌های تصویربرداری و عکاسی جهت آموزش دوره و کارگاه‌های عملی استفاده نمایند. قابل ذکر است، مجموعه فرهنگ سازان معاصر توانایی برگزاری ۵ کلاس مجزا به صورت همزمان را دارا می‌باشد.

از دیگر امکانات می‌توان به کتابخانه موسسه فرهنگ سازان معاصر اشاره نمود که نزدیک به ۲۰۰۰ جلد کتاب تخصصی در حوزه ادبیات داستانی‌، فیلم سازی و کتب روان شناسی و … را در خود جای داده است‌. بانک فیلم‌های تاریخ سینما نیز از بخش‌های قابل توجه مجموعه می‌باشد که هنرجویان و پژوهشگران با عضویت در آن می‌توانند، جهت انجام امور مطالعاتی و پژوهشی از آن استفاده کنند.

اهداف موسسه فرهنگی  هنری

◊گسترش سطح کمی و کیفی تولیدات فرهنگی و هنری و برانگیختن احساس مسئولیت و احترام عمومی در قبال فرهنگ و تمدن ایران اسلامی در سطح جامعه.

◊بهینه سازی حرکت های فرهنگی از طریق بهره‌گیری از اساتید هنر و پژوهشگران عرصه هنر جهت تولید آثار فاخر هنری و تامین محتوای دستگاه‌های فرهنگی و هنری نظیر صدا و سیما و…

◊تاسیس موسسه‌ای جهت استفاده عموم و ایجاد زمینه جهت ورود جوانان به عرصه‌ های هنری از طریق فراهم کردن شرایط و زمینه‌های مناسب برای فعالیت افراد و گروه‌های تاثیرگذار فرهنگی و هنری و ارائه امکانات و مشاوره لازم برای تولید و عرضه آثار آنان در راستای گسترش فرهنگ و هنر به جامعه.

◊ایجاد بانک‌های اطلاعاتی در زمینه‌های فرهنگی هنری نظیر فیلم‌های تاریخ سینما و آثار هنرمندان و اساتید هنر و… جهت استفاده پژوهشگران و هنردوستان.

◊اقدام و کمک به برگزاری گردهمایی‌ها، جشنواره‌ ‌ها، یادواره ‌ها و نمایشگاه ها به منظور ترویج فرهنگ و هنر ناب و ماندگار.

ماموریت موسسه فرهنگی  هنری

ارتقاء و گسترش کمی وکیفی محصولات فرهنگی- هنری از طریق بکارگیری توانایی هنرمندان و هنر‌پژوهان و ایجاد زمینه جهت تربیت و آموزش نیروی انسانی و ورود هنردوستان به عرصه‌‌های فرهنگی هنری همچنین ایجاد زمینه لازم جهت تحقیق و مطالعه پژوهشگران و هنرجویان.

موضوعات تصریح شده در اساسنامه موسسه فرهنگی  هنری 

 

 • ارائه خدمات پیمان مدیریت جهت اجرای پروژه‌های فرهنگی-  هنری و همکاری با ادارات و نهادهای دولتی و غیر‌دولتی
 • ساخت و تولید فیلم‌های داستانی، انیمیشن‌، مستند، کلیپ و…
 • برگزاری دوره‌های آموزش فیلمسازی، تئاتر و نمایش، زبان، گرافیک، عکاسی، کامپیوتر و…
 • پژوهش و مطالعه و تحقیق در موضوعات گوناگون (علوم انسانی)
 • مشارکت در برگزاری نمایشگاه‌، همایش، و سمینار‌های فرهنگی هنری
 • تشکیل بانک‌های اطلاعاتی در موضوعات گوناگون
 • چاپ و نشر کتاب، نشریات و…
 • انجام امور تبلیغاتی و…
 • ارائه خدمات گردشگری

چشم انداز موسسه فرهنگی  هنری (  Vision)

در راستای ارتقا و گسترش کمی و کیفی محصولات فرهنگی و هنری و به منظور پاسخگویی به نیاز موجود کشور و رسیدن به نقطه‌ایی که محصولات فرهنگی هنری وارداتی و غیربومی نبوده با توجه به پتانسیل هنرمندان و پیشینه فرهنگی کشور عزیزمان ایران اسلامی موسسه فرهنگی هنری فرهنگ سازان معاصر در یک افق ۷ ساله ماموریت و آرمان‌های خود را به شرح ذیل ارائه می‌دارد.

بیانیه ماموریت موسسه فرهنگی  هنری( Mission statement )

­موسسه فرهنگی هنری فرهنگ سازان معاصر یک موسسه آموزشی و پژوهشی متعلق به بخش خصوصی است که ماموریت خود را ارائه فعالیت‌های تولیدی، پژوهشی و خدمات مشاوره‌ای در حوزه ((فرهنگ و هنر)) همین طور آموزش و تربیت منابع انسانی فعال در عرصه هنر با محوریت ارتقا سطح کمی و کیفی محصولات فرهنگی هنری و پاسداشت فرهنگ و تمدن کشور عزیزمان ایران می‌داند.

آرمان‌ها موسسه فرهنگی هنری (Aims)

 

 • به دست آوردن پایگاه مرجعیت فرهنگی- هنری در سطح کشور و نمایندگی آن در سطح بین الملل
 • نیل به جایگاه اول ارائه خدمات فرهنگی و هنری در سطح کشور و توسعه فعالیت در سطح خاورمیانه
 • ارتقای توانمندی موسسه جهت تولید، آموزش‌، بومی سازی و نشر و گسترش فرهنگ و هنر با اعتقاد به توان هنرمندان و پژوهشگران عرصه فرهنگ و هنر

ارزش‌های سازمانی موسسه فرهنگی هنری (Values  )

ارائه راهکارهای خلاقانه و ایده‌های بدیع و بهره‌گیری از دانش روز در تولید محصولات فرهنگی و هنری

 • تعهد و صداقت عملی، حرفه‌ایی و صنفی در امور محوله
 • کسب رضایت کارفرمایان و مخاطبین از طریق وظیفه شناسی، انعطاف‌پذیری و ایفای به هنگام تعهدات
 • بهره جویی از نیروی انسانی توانمند، کار آزموده، متعهد، و متخصص مرتبط در تولید‌، مشاوره و آموزش
 • توجه به تحقق پذیری طرح‌ها با عنایت به حساسیت نهاد‌‌های مربوطه