مقالات صفحه یک

مقالات موسسه فرهنگی هنری فرهنگ سازان معاصر در زمینه های مختلف برای سهولت دسترسی کاربران که از سایت های متعدد جمع آوری وگرد آوری شده است

 

چاپگرهای سه بعدی 

چاپگرهای سه بعدی وسیله هایی هستند که با استفاده از آنها می توانید از عکسهایی که در کامپیوتر خود دارید نمونه سه بعدی واقعی بسازید. تکنولوژی استفاده شده در پرینترهای سه بعدی جدید این امکان را به استفاده کنندگان می دهد که از ماده های کامپوزیتی در طراحی های خود برای چاپ بصورت سه بعدی استفاده کنند.

گرد آوری:نگین باقری کار آموز موسسه فرهنگی هنری فرهنگ سازان معاصر


آموزش از راه دور

از لحاظ لغوی عبارت «آموزش از راه دور» برگردان فارسی واژه Distance Education است و برای نام گذاری شکلی ازآموزش به کارمی رود که با واژه Distance از سایر اشکال آموزشی تفکیک شده است .واژه آموزش از راه دوربه وسیله مربی آلمانی به نام اتو پیترز دردهه ۱۹۶۰ معروف شد و دردهه ۱۹۸۰ درایالات متحد رشد کرد. این واژه برای اولین باردرسال ۱۹۸۲ دردفترچه راهنمای دانشگاه ویسکانسین نوشته شد (رامبل ،۱۹۸۶) . اززمان پیدایش این نظام (اوایل دهه ۱۸۰۰ م )تاکنون ،متخصصان آموزشی به ارائه تعاریفی گوناگون ازآن پرداخته اند.

منبع: سایت پارس


آموزش مجازی

طرح آموزش مجازی بعد از آموزش های راه دور و استفاده روزافزون از سیستم های نرم افزاری و به ویژه اینترنت پا به عرصه سیستم های آموزشی کشورهای جهان گذاشت و امروزه در اکثر مناطق جهان من جمله کشور خودمان ایران در حد بسیار بالایی مورد استفاده قرار می گیرد .

منبع: سایت پارس


ارگونومی

ارگونومی یا همان مهندسی فاکتورهای انسانی، علمی ترکیبی است که سعی دارد ابزارها، دستگاه ها، محیط کار و مشاغل را با توجه به توانایی هایی جسمی – فکری و محدودیت ها و علائق انسانها، طراحی نماید. این علم با هدف افزایش بهره وری، با عنایت بر سلامتی، ایمنی و رفاه انسان در محیط، شکل گرفته است. همچنین این علم در تلاش است بجای متناسب سازی انسان با محیط، محیط را با انسان متناسب سازد. در این راستا، سازمان بین المللی کار ، واژه ارگونومی را به معنای متناسب کردن کار و شغل برای انسان تعریف کرده است.

منبع: سایت پارس


اینترنت و تاثیرات آن بر زندگی

برخی از فناوریها تاثیر بسیار کوچکی بر جهان اطراف انسان باقی گذارده اند و برخی دیگر مشابه زلزله ای بزرگ در لرزه سنج تاریخ به ثبت رسیده اند. اختراع برخی از فناوریها در زندگی انسان تاثیر غیر قابل انکاری داشته است.

گرد آوری : سمیه طالب


فناوری اطلاعات و مشاغل

فناوری اطلاعات یا Information Technology یا  IT ، به مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده سازی، پشتیبانی یا مدیریت سیستم های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه، خصوصا برنامه های نرم افزاری و سخت افزار رایانه می پردازد. یا به عبارتی فناوری اطلاعات با مسائلی مانند استفاده از رایانه های الکترونیکی و نرم افزار سروکار دارد تا تبدیل، ذخیره، حفاظت، پردازش، انتقال و بازیابی اطلاعات به شکلی مطمئن و امن انجام پذیرد. بنابراین عده ای بیشتر مایلند تا عبارت «فناوری اطلاعات و ارتباطات» (Information and Communications Technology) یا به اختصار (ICT) را به کار برند.دانش فناوری اطلاعات و رایانه با هم فرق می کنند، البته در موارد زیادی با هم اشتراک دارند.

گردآوری : سمیه طالب


هنر تدوین صدا در سینما

صدا عاملی برای بهتر دیدن

از زمان پیدایش صدا در سینما، کار صدا این بوده که نه تنها تماشاگر را به «دیدن» وادارد، بلکه به شنیدن نیز ترغیب کند.
حقیقتاً سینمای ناطق گوش ما را حساس تر کرده و به ما آموخته که چگونه از «کیفیت» صدای طبیعی لذت ببریم و نسبت بدان کنجکاو شویم: «صدای» باد در میان شاخ و برگ درختان، «صدای» ناله ی چرخ خودروها روی آسفالت خیابان، «صدای» تنفس انسان در خواب، «صدای» نفس زدن یک فراری تحت تعقیب، «صدای» سوت کارخانه یا «زوزه ی» شبانه ی شغال از دوردست…

نویسنده : دکتر احمد ضابطی جهرمی 

 


طراحی وب سایت چیست؟

در دنیای امروزی با گسترش امکانات دنیای مجازی کمتر شرکت یا حتی شخصی وجود دارد که یک وب سایت نداشته باشد.وب سایتها به گونه ای ویترین کسب و کار هستند و از این نقش مهمی در جذب مشتری و حتی مراحل بعد فروش و ارائه خدمات دارند.


ICDL چیست؟

ICDL یا International Computer Driving License به معنای مهارت کار با کامپیوتر می باشد. ICDL یک استاندارد بین المللی در مهارت های کاربردی کامپیوتر است. این برنامه یک گواهینامه با کیفیت بالا و معتبر در سطح بین المللی است که توسط متخصصان دانشگاهی و بین المللی از سراسر جهان طراحی، ارزیابی و تأیید شده است.


مبانی و مفاهیم اولیه کامیپوتر

کامپیوتر ماشینی است قابل برنامه ریزی که از ترکیب اجزای الکترونیکی و الکترومکانیکی تشکیل شده است ومی تواند پس از دریافت ورودی ها بر اساس دنباله ای از دستور والعمل ها پردازش های خاصی را انجام داده وسپس نتیجه را ذخیره نموده ویا به خروجی بفرستد. کامپیوتر در آموزش ،صنعت ، سینما وتلویزیون ،پروژه های علمی وتحقیقاتی کاربرد دارد.


مقالات مقالات