دیپلم عکاسی دیجیتال

عکاسی دیجیتال یکی از رشته های جذاب شاخه کاردانش است و هنرجویان معمولا با علاقه قبلی وارد این رشته می شوند، زیرا رشته ایست که به خودی خود دارای جاذبه است و البته در این روزها دارای آینده شغلی فوق العاده خوبی است…

عکاسی دیجیتال

اهداف شاخه کاردانش در رشته عکاسی دیجیتال

هدف از طراحی رشته‌ای کاردانش تأمین نیاز بازار و نیروی کار ماهر است و فارغ‌التحصیلان این رشته مستقیماً می‌توانند وارد بازار کار شوند، اما اگر دانش‌آموختگان این رشته تمایل به ادامه تحصیل داشته باشند، پس از اخذ دیپلم حرفه‌ای می‌توانند برای ادامه تحصیل در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و مؤسسات آموزش عالی و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و دانشگاه‌های علمی ـ کاربردی در رشته‌های عکاسی، گرافیک عکاسی، صنعتی کارشناسی حرفه‌ای عکاسی خبری، کارشناسی حرفه‌ای عکاسی تبلیغات کار شناسی حرفه‌ای سینما و تصویربرداری ادامه تحصیل دهند.

عکاسی دیجیتال

عکاسی را می‌توان ثبت و ایجاد یک تصویر تعریف کرد که عموماً در دو مرحله انجام می‌شود:
۱ـ به دست آوردن تصویر به وسیله دوربین
۲ـ ظاهر کردن تصویر مخفی حاصل از دوربین عکاسی.
این مهارت با هدف ارتقای مهارت‌های فردی عکاسان در زمینه عکسبرداری اجرا می‌شود.
گفتنی است هنرجویانی که در دوره، این مهارت شرکت می‌کنند با توانایی‌های به کارگیری دوربین، نور و رنگ در عکاسی، ایجاد ترکیب‌بندی، دوربین‌های دیجیتال، راه‌اندازی رایانه، نرم‌افزارهای گرافیکی ویژه عکس، انواع فیلترها، تبدیل تصاویر آنالوگ به دیجیتال، ترمیم و بازسازی و توانایی چاپ آشنا می‌شوند.
رشته عکاسی یکی از رشته‌های جذاب شاخه کاردانش است و هنرجویان معمولاً با علاقه قبلی وارد این رشته می‌شوند، زیرا رشته‌ای است که به خودی خود دارای جاذبه است و البته در این روزها دارای آینده شغلی فوق‌العاده خوبی است.

عکاسی دیجیتال

فعالیت های شغلی رشته عکاسی دیجیتال

در این رشته هنرجویان پس از گذراندن دوره های آموزشی بالافاصله می توانند وارد بازار کار شوند و از آموخته های خود در حین تحصیل بهره ببرند البته با توجه به این نکته که تجربه در حرفه عکاسی حرف اول را می زند و بی شک هر چه تجربه و تمرین فرد بیشتر باشد مسلما نتیجه بهتری کسب خواهد کرد.

اکثر عکاسان به صورت شخصی کار می‌کنند. دیگران به صورت استخدامی یا قراردادی برای رسانه‌ها، شرکت‌های تبلیغاتی و صنایع مشغول به کارند. اکثر فرصت‌های شغلی برای عکاسان در شهرهای عمده و بزرگ است و فارغ‌التحصیلان این رشته با توجه به قابلیت‌های شخصی می‌توانند در استودیوهای مربوطه و یا در مراکز دولتی به کار مشغول شوند.

عکاسی دیجیتال

مهارت های لازم برای رشته عکاسی دیجیتال

کاربر رایانه

طراحی گرافیکی رنگی

طراحی گرافیکی سیاه و سفید

تایپ رایانه ایی

عکاسی دیجیتال

رتوش و ترمیم عکس رایانه ای