برگزاری نخستین کارگاه جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان در نجف آباد

نوشته شده در ۱۳ دی ۱۳۹۶ / توسط فرهنگ سازان معاصر

نخستین کارگاه جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان با حضور بیش از ٣٠ نفر از  علاقه مندان حوزه کتاب و کتابخوانی در موسسه فرهنگی هنری فرهنگ سازان معاصر  برگزار شد.

این کارگاه یک روزه به همت  معاون و کارشناس فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نجف آباد  و  با حضور کارشناسانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان کتاب و کتابخوانی با هدف ارتقاء  نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در سطح کودک و نوجوان  برای اولین بار در نجف آباد برگزار شد .

در این کارگاه آموزشی به بررسی  چگونگی تشکیل  باشگاه کتابخوانی ، چرا بچه ها  باید کتاب بخوانند ،  مستند سازی ، شیوه های ترویج کتابخوانی در کودک و ونوجوان و شناخت ادبیات کودک و نوجوان پرداخته شد .

اقبال صالحی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان  در حاشیه برگزاری این کارگاه اموزشی  هدف از برگزاری جام باشگاه‌های کتاب خوانی کودک و نوجوان ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه عنوان کرد و افزود یکی از دغدغه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزایش سرانه مطالعه و برنامه ریزی برای این مهم است و این طرح با مشارکت مردم و تمام ارگانهای شهرستان نهادینه می شود .

وی اظهار داشت : در طرح جام باشگاه های کتابخوانی  کودک و نوجوان  اساتید  برجسته حوزه کودک و نوجوان پس از ایجاد کارگاه  ، آموزش‌های لازم را برای تعدادی از مربیان ارائه می دهند  و مربیان می‌تواند باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان را راه‌اندازی کند.

عبادالهی معاونت و کارشناس فرهنگی اداره نیز گفت : در طرح باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان پس از ایجاد باشگاه ها توسط تسهیل گران کودک و نوجوان   بهترین‌های هر شهرستان در مرحله پایانی جام باشگاه‌های کتابخوان کودک و نوجوان حضور خواهند یافت  و از باشگاه های برگزیده تقدیر خواهد  شد .

 گفتنی است کارگاه یک روزه جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان روز چهارشنبه  در سیزدهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ در دو نوبت صبح و عصر  از ساعت ٨ صبح تا ١٧ عصر در محل موسسه فرهنگی هنری فرهنگ سازان معاصر برگزار شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *